لوله استیل

 انواع لوله استیل

لوله استیل 304 316 321 310 فروش در تمامی سایزها

الیاژهای موجود لوله های استیل ۳۰۴ ۳۱۶ ۳۲۱ ۳۱۰

لوله های استیل به صورت استیل بگیر و نگیر موجود می باشد

برندهای موجود لوله ها در بازار ایران اروپایی تایوانی اروپایی

مصارف لوله ها در صنایع غذایی دارویی شیمیایی فاضلاب

سایزهای موجود لوله در بازار از ۱/۴ تا ۳۲ اینچ به صورت درزدار و بدون درز

تمامی لوله ها دارای شناسنامه معتبر تولید می باشد

لوله ها به صورت ۶ متری تولید می گردد برش لوله پذیرفته می شود متراژ کوچکتر تا نیم متر موجود می باشد

استیل دکوراتیو با الیاژ ۲۰۱ ۲۰۲ ۳۰۴ موجود می باشد برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان

تمامی مشخصات لوله داری مارک کامپیوتری روی لوله می باشد

قیمت لوله استیل

استیل چیست

استیل یک ماده همه کاره است که از یک آلیاژ فولاد و درصد کمی کروم تشکیل شده است – افزودن کروم به مقاومت در برابر خوردگی مواد می افزاید، ویژگی که نام استیل را به خود اختصاص داده است. از آنجایی که استیل نیز کم تعمیر و نگهداری است، مقاوم در برابر اکسیداسیون است و بر فلزات دیگری که در تماس با آنها است تأثیری نمی‌گذارد، اغلب در طیف وسیعی از کاربردها، به ویژه در ساخت لوله‌ها، لوله‌ها و اتصالات استفاده می‌شود. بر اساس استفاده نهایی از لوله، لوله های استیل به چند دسته تقسیم می شوند.

لوله استیل 304 چیست

برای کاربردهای لوله و لوله کشی،استیل نوع 304 یک انتخاب متداول است زیرا در برابر مواد شیمیایی و خوردگی بسیار مقاوم است. با این حال، استیل نوع 304 با کاربردهایی که دما بین 800 تا 1640 درجه فارنهایت (F) کاهش می‌یابد سازگار نیست، زیرا مستعد بارش کاربید است که نتیجه محدودیت 08/0 درصد کربن ماده است. استیل نوع 304L این مشکل را دور می زند زیرا محدودیت محتوای کربن کمتری دارد و بنابراین می تواند در معرض جوشکاری و کاربردهای دمای بالاتر باشد. انواع دیگر استیل اغلب دارای مواد افزودنی (مانند نیکل یا مولیبدن) هستند که صفات مطلوب را در کاربردهای خاص تقویت می کنند.

لوله های استیل برای مقاومت در برابر خوردگی عمومی

این دسته کلی از فولاد برای کاربردهایی که به مقاومت در برابر خوردگی بالاتر از سایر صفات نیاز دارند مناسب است. انواع فولاد فریتی یا مارتنزیتی (آنهایی که با بیشترین کروم ساخته شده اند) برای عملیات حرارتی یا آنیل ساخته می شوند. فولادهای زنگ نزن آستنیتی (آنهایی که محتوای کروم و نیکل بالایی دارند) مقاومت بیشتری دارند و می‌توانند تحت شرایط عمومی مشابه انواع فریتی و مارتنزیتی استفاده شوند.

لوله فشار قوی استیل

این نوع استیل یا از کروم جامد یا از ترکیب کروم و نیکل ساخته شده است. انواع لوله های فشار استیل عبارتند از: لوله بدون درز و جوش، لوله های جوش داده شده الکتریکی برای کاربردهای فشار بالا، لوله های جوشی با قطر بزرگ برای کاربردهای خورنده یا در دمای بالا و لوله های فولادی زنگ نزن فریتی و آستنیتی بدون درز و جوش داده شده.

لوله بهداشتی استیل

برای کاربردهایی که لوله ها یا لوله های استیل باید با مواد غذایی و سایر محصولات حساس در تماس باشند، بهداشت از اولویت بالایی برخوردار است. لوله بهداشتی از جنس استنلس استیل در چنین کاربردهایی استفاده می شود زیرا مقاومت در برابر خوردگی بالایی دارد، کدر نمی شود و تمیز نگه داشتن آن آسان است. برای کاربردهای خاص، تحمل های متفاوتی را می توان به دست آورد. درجه ای که معمولاً برای این برنامه ها استفاده می شود ASTMA270 است.

لوله مکانیکی استیل

در کاربردهایی مانند سیلندرها، یاتاقان‌ها و سایر قطعات توخالی، معمولاً از لوله‌های مکانیکی فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود. لوله‌ها را می‌توان به گونه‌ای دستکاری کرد که شکل‌های مقطع مختلفی مانند مربع و مستطیل، علاوه بر سطح مقطع لوله سنتی‌تر و گرد داشته باشد. معمولاً از گریدهای ASTMA 511 و A554 برای کاربردهای لوله مکانیکی استفاده می شود.

لوله هواپیما از جنس استیل

در کاربردهای بسیار خاص هواپیما، از استیل نوع کروم و نیکل به دلیل مقاومت در برابر حرارت و خوردگی استفاده می شود. در کاربردهایی یافت می‌شود که به لوله‌های هواپیما از استیل و استحکام بالا نیاز دارند، می‌توانند با کار سخت یا جوش داده شوند، اگرچه قطعات سخت کاری شده نباید با برخی از انواع مواد خورنده استفاده شوند. انواع کم کربن استیل یک انتخاب رایج برای قطعات جوش داده شده است.

برای کاربردهایی که به لوله های بدون درز و جوش در اندازه های بزرگتر (با قطر خارجی 1.6 تا 125 میلی متر) نیاز دارند، از لوله های ساختاری هواپیما استفاده می شود – این نوع مطابق با مشخصات مواد هوافضا (AMS) یا مشخصات نظامی (مشخصات MIL) تولید می شود.

لوله استیل خط هیدرولیک هواپیما

نوع دیگری از لوله های هواپیما، لوله های خط هیدرولیک هواپیما در کاربردهای هوافضا به عنوان خطوط تزریق سوخت و سیستم های هیدرولیک استفاده می شود و تمایل به کوچک بودن دارد. به دلیل استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری فولاد، اغلب از انواع استیل 304 یا 304 L ساخته می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *