لوله استیل 316

 

لوله استیل 316

فروش انواع لوله استیل 316لوله استیل 316 درزدار و بدون درز لوله استیل 316 از سایز ۱/۴ تا ۳۰ اینچ لوله استیل 316 با برندهای چینی تایوانی اروپایی لوله استیل  برای مصارف صنایع غذایی دارویی شیمیایی فاضلابیلوله استیل  با ضخامتهای مختنلف رده 10 رده 40 رده 60 رده 80 رده 160 لوله استیل به صورت ۶ متری و متراژکوچکتر تا ۱ متر موجود می باشدفروش لوله استیل 316 به صورت شاخه ای و کیلوییبرای دریافت قیمت بروز لوله استیل ۳۱۶ با ما در تماس باشید.

مشخصات لوله استیل 316

لوله استیل ۳۱۶ زنگ نزن آستنیتی بزرگترین گروه فولادهای زنگ نزن است و حدود ۶۶ درصد از کل تولید لوله استیل را تشکیل می دهد. لوله استیل زنگ نزن آستنیتی دارای ریزساختار بسیار خاصی است که با آلیاژ کردن فولاد با نیکل و/یا منگنز و نیتروژن کافی بدست می آید. این ریزساختار بسیار پایدار سپس در تمام دماها حفظ می شود.
سری ۳۰۰ فولادهای آستنیتی آلیاژهای کروم نیکل هستند و پرمصرف ترین گروه استیل زنگ نزن هستند.
– نوع ۳۱۶: دومین لوله استیل زنگ نزن آستنیتی معمولی نوع ۳۱۶ است. افزودن ۲% مولیبدن مقاومت بیشتری در برابر اسیدها و خوردگی موضعی ناشی از یون های کلرید ایجاد می کند. در حالی که ۳۱۶ به اندازه ۳۰۴ استفاده نمی شود، مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی نسبت به کلریدها و اسیدها دارد.
نوع ۳۱۶ به طور کلی به عنوان بادوام، تمیز، آسان برای ساخت، جوش پذیر و دارای روکش خوب شناخته می شود. مزایای مختلف بسیار زیادی دارد که حتی با وجود اینکه نوع لوله استیل ۳۱۶ هزینه اولیه کمی دارد، می تواند طول عمر عملکردی محصولات فولادی را تا سال ها بهبود بخشد و این بدان معناست که می تواند در آینده باعث صرفه جویی در هزینه های کلان شرکت ها شود.

اتصالات استیل 316

لوله استیل 316L و 316H

لوله استیل 316 یک نسخه کم کربن از نوع 316 است که بارش کاربید را به حداقل می رساند و به طور گسترده برای کاربردهای جوشکاری استفاده می شود. 316L همچنین یک فولاد ضد زنگ عالی برای مصارف با دمای بالا و خوردگی بالا است، به همین دلیل است که برای استفاده در پروژه های ساختمانی و دریایی بسیار محبوب است.
درجه 316H یک اصلاح با کربن بالا از آلیاژ 316 است که برای استفاده در خدمات دمای بالا ساخته شده است. این آلیاژ در دماهای بالا استحکام بالاتری دارد و برای کاربردهای ساختاری و مخازن تحت فشار در دماهای بسیار بالا استفاده می شود.

مزایای لوله استیل 316

لوله استیل 316 مزایای زیادی دارد که شامل موارد زیر می شود:
در دماهای بالا برای مدت بیشتری از نوع ۳۰۴ قوی تر می ماند
جوش پذیری عالی دارد  قابلیت ماشینکاری فوق العاده ای دارد
مقاومت در برابر خوردگی خوب است
مقاومت در برابر سوراخ شدن عالی ساختار آستنیتی به آن چقرمگی عالی می دهد، حتی در دماهای برودتی
مقاوم در برابر آب آشامیدنی مقاومت برتر در برابر کلرید
مقاومت در برابر مواد شیمیایی خورنده: افزودن مولیبدن مقاومت فلز را در برابر اسیدهای استیک، سولفوریک و گوگرد و همچنین بسیاری از مواد شیمیایی و حلال های صنعتی افزایش می دهد. این نوع از مواد شیمیایی فرآیند خورنده برای ساخت طیف وسیعی از محصولات از جمله جوهر، منسوجات، مواد شیمیایی عکاسی، کاغذ، منسوجات، لاستیک و سفید کننده ها استفاده می شود.
مقاومت بهتر در برابر ترک خوردگی و سوراخ شدن: استیل ۳۱۶ خطر کمتری برای ترک خوردگی ناشی از استرس، بهبود مقاومت در برابر خزش و محافظت بهتر در برابر خوردگی حفره ای و شکافی را ارائه می دهد.

کاربرد استیل 316

این مزایا و مزایای متعدد به این معنی است که استیل ۳۱۶ در بسیاری از برنامه ها و محیط های مختلف استفاده می شود که شامل نمونه های زیر می شود:
– سطوح، تجهیزات و وسایل آماده سازی غذا، به ویژه در محیط های کلرید
– نیمکت و تجهیزات آزمایشگاهی
– تابلوهای معماری ساحلی، نرده و تزئینات
– اتصالات قایق
– ظروف شیمیایی، از جمله برای حمل و نقل
– مبدل های حرارتی
– صفحات بافته شده یا جوش داده شده برای استخراج معادن، استخراج معادن و تصفیه آب
– بست های رزوه ای
– فنر
– ذخیره و جابجایی اسید استیک
– در صنعت خمیر و کاغذ برای جلوگیری از آلودگی آهن محصول استفاده می شود، به ویژه نوع ۳۱۶ به طور گسترده در دستگاه کاغذ استفاده می شود.
– مخازن تحت فشار
– قطعات کوره
– شیرها و پمپ ها
– تجهیزات دارویی
– تجهیزات شیمیایی عمومی
– شناورهای استیل
– فولاد سازه و اجزاء در محیط های دریایی
– تجهیزات پزشکی
– محیط های ساحلی
– مناطق با نمک زیاد (مانند جاده ها)
– امکانات آبجوسازی
– محیط هایی با افزایش مواجهه با قلیاها و اسیدها
– تجهیزات صنعتی که با مواد شیمیایی فرآیند خورنده که برای ساختن محصولاتی مانند جوهر، منسوجات، سفید کننده ها، مواد شیمیایی عکاسی و لاستیک استفاده می شود.
– تجهیزات آماده سازی غذا به ویژه در محیط های کلرید.
– کاربردهای معماری

اتصالات استیل 304

ایا لوله استیل 316 زنگ میزند

درجه 316 دومین فرم رایج استیل است. این تقریباً دارای خواص فیزیکی و مکانیکی مشابه با استیل 304 است و حاوی موادی مشابه است. تفاوت اصلی این است که استیل 316 حدود 2 تا 3 درصد مولیبدن را در خود جای داده است. این افزودنی مقاومت به خوردگی را به ویژه در برابر کلریدها و سایر حلال های صنعتی افزایش می دهد.استیل 316 دارای مولیبدن اضافی است. که به آن در برابر کلریدها و سایر مواد شیمیایی پردازش مقاومت می کند. استیل 316 معمولاً در بسیاری از کاربردهای صنعتی شامل مواد شیمیایی فرآوری شده و همچنین در محیط‌های پر شور مانند مناطق ساحلی و مناطق بیرونی که نمک‌های یخ‌زدایی رایج هستند، استفاده می‌شود.

لوله استیل 316 به دلیل ویژگی های غیر واکنشی آن در ساخت ابزار جراحی پزشکی نیز استفاده می شود.گریدهای جایگزین سری 300 می توانند تا 7 درصد مولیبدن داشته باشند. آنها حتی مقاومت کلریدی بهتری را ارائه می دهند، اما چنین مقاومت سنگین فقط در شرایط صنعتی یا قرار گرفتن در معرض غلظت بالا ضروری است.

فرق بین استیل 316 و 304 چیست

از دیدگاه شیمیایی یا علمی، پاسخ این خواهد بود که استیل 304 حاوی 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل است در حالی که 316 حاوی 16 درصد کروم، 10 درصد نیکل و 2 درصد مولیبدن است. مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی اضافه می شود.

استیل 304

نوع 304، با محتوای کروم نیکل و کربن کم، همه کاره ترین و رایج ترین استیل آستنیتی است. نوع 304 ثابت می کند که در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاوم است.استیل نوع 304 سهولت ساخت و تمیز کردن، جلوگیری از آلودگی محصول را فراهم می کند و انواع روکش ها را ارائه می دهد.استیل نوع 304 در محفظه ها، مخازن ذخیره سازی، مخازن تحت فشار و لوله ها یا لوله ها استفاده می شود.

استیل316

استیل نوع 316 یک استیل کروم نیکل آستنیتی و مقاوم در برابر حرارت با مقاومت در برابر خوردگی بالاتری است که نسبت به سایر فولادهای کروم نیکل در مواجهه با بسیاری از انواع خورنده‌های شیمیایی اندازه‌گیری می‌شود.با توجه به اینکه آلیاژ استیل نوع 316 حاوی مولیبدن است، مقاومت قابل توجهی در برابر حملات شیمیایی نسبت به 304 دارد.نوع 316 بادوام، آسان برای ساخت، تمیز کردن، جوشکاری و پرداخت است.استیل 316 به طور قابل توجهی در برابر محلول های اسید سولفوریک، کلریدها، برومیدها، یدیدها و اسیدهای چرب در دمای بالا مقاوم تر است. استیل های حاوی مولیبدن در ساخت برخی داروها به منظور جلوگیری از آلودگی بیش از حد فلزی مورد نیاز است.

304 در مقابل 316 کدام گرانتر است؟

ممکن است خریداران متوجه شوند که هزینه اولیه در مورد استیل 316 کمی بالاتر است، اما مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی می تواند باعث صرفه جویی زیادی در قسمت پشتی دستگاه شود که چیزی است که هنگام خرید باید در نظر داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *